شرکت برق و الکترونیک دراک
جزیره کیش ملقب به شهر هوشمند
نویسنده خبر : مدیر سایت    
شنبه 2 شهریور 1398
    
تعداد بازدید: 453
    
زبان : فارسی
         
دسته بندی : عمومی
    
تاریخ درج خبر : 1398/6/2
منبع : www.tasnimnews.com

معاون علمی و فناوری رییس‌جمهوری، رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی و رئیس منطقه آزاد کیش برای ایجاد زیست‌بوم نوآوری و تبدیل شدن جزیره کیش به شهر هوشمند و بهره برداری از برج نوآوری تفاهم‌نامه همکاری امضا کردند.

هوشمندسازی ساختمان-ساختمان هوشمند-ساختمان هوشمند در شیراز-سیستم اعلام حریق در شیراز-اعلام حریق در شیراز-اعلام حریق-سیستم اعلام حریق

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری تسنیم، سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رییس جمهوری در آیین امضای تفاهم نامه همکاری ایجاد زیست‌بوم نوآوری و تبدیل کیش به شهر هوشمند، هدف از امضای این تفاهم‌نامه را تبدیل جزیره کیش به زیست‌بوم نوآوری و شهر هوشمند و فناور عنوان کرد و گفت: هدف از این تفاهم نامه، تبدیل کیش به یک جزیره هوشمند و نوآور است. ایجاد برج نوآوری کیش یکی از محورهای این تفاهم نامه، گامی برای رهنمون کردن جزیره کیش به یک قطب هوشمند، فناور و نوآور است.

ستاری، بهره‌برداری از برج نوآوری کیش را از محورهای این تفاهم‌نامه دانست و گفت: هدف اصلی این است که با تکیه بر تمامی مزیت های ذاتی کیش، یک زیست بوم نوآوری را با شتاب و سرعت بالا در این منطقه ایجاد شود.

وی با بیان این‌که کیش از ظرفیت‌های نهفته ارزشمندی برای رونق اقتصاد دانش‌بنیان به کمک فعالان زیست بوم نوآوری بهره‌مند است، اظهار کرد: اقتصاد دریا، فناوری اطلاعات و ارتباطات، گردشگری و زیست‌فناوری تنها بخشی از توانمندی‌های نهفته این منطقه است؛ اطمینان دارم به زودی با شکوفا شدن این ظرفیت‌های نهفته به دست شرکت‌های دانش‌بنیان و استارتاپی، تحول تازه‌ای را در اقتصاد دانش‌بنیان و از مبدأ جزیره کیش شاهد خواهیم بود.

ستاری ادامه داد: زیست‌فناوری و تولید داروهای بیوتک، یک توانمندی‌ شرکت‌های دانش‌بنیان و استارتاپی است؛ نطفه‌های اولیه این تحول به زودی در کیش ظهور و بروز پیدا می کند و با فضای آماده صادراتی که در این جزیره مهیاست، تحول تازه‌ای در اقتصاد ایجاد می‌شود.

معاون علمی و فناوری رییس‌جمهوری، فرصت‌های آزاد سرمایه گذاری را یکی دیگر از ظرفیت‌های کیش دانست و گفت: فرآیندهای پیچیده و دست و پاگیر اداری  در کیش کم تر وجود دارد. حضور دانشگاه های مطرح کشور و فعالیت علمی این دانشگاه‌ها، در کیش،یکی دیگر از مزیت هایی است که این جزیره را به یک قطب علمی، نوآورانه و فناورانه بدل می‌کند.

رییس بنیاد ملی نخبگان، از خدمات و مزایایی که "کیش‌وندان "در گام نخست و سپس کل کشور از خدمات شرکت‌های دانش‌بنیان و استارتاپ‌های مستقر در جزیره کیش بهره‌مند خواهند شد گفت و افزود: 7هزار دانشجو در جزیره کیش حضور دارند که 70 درصدشان در تحصیلات تکمیلی تحصیل می کنند. این ظرفیت خارق العاده نیروی انسانی، فرصتی را ایجاد می کند که  تحول اساسی در زیست بوم نوآوری  ایجاد خواهند کرد.

استقرار شرکت‌های دانش‌بنیان  فناور تسهیل می‌شود

در بخش دیگری از این مراسم، علی وحدت رییس صندوق نوآوری و شکوفایی از حمایت این صندوق برای استقرار شرکت‌های دانش‌بنیان و فناور گفت و ادامه داد:  یکی از دغدغه های شرکت های دانش بنیان فضای استقرار آن ها است. از ابتدای کار آیین نامه های مربوطه را طراحی کردیم تا تأمین فضای کار این کسب و کارها تسهیل شود.

وی با بیان این‌که این تسهیلات در قالب خرید یا رهن فضای استقرار به شرکت‌های اختصاص می‌یابد، عنوان کرد: اگر شرکتی نوپا باشد و نیازی به خریداری فضای کار نداشته باشد می تواند این تسهیلات را در قالب رهن دریافت کند.

وحدت با اشاره به حمایت از حضور شرکت‌های دانش‌بنیان در جزیره کیش برای توسع زیست‌بوم نوآوری در این منطقه گفت: بر مبنای همین رویه، استقرار شرکت های دانش بنیان و فناور در منطقه آزاد کیش در قالب ارائه تسهیلات از سوی صندوق نوآوری و شکوفایی تسهیل می شود.

رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی، در ادامه  به اجرای سیاست‌های تشویقی برای استقار مجتمع شرکت‌های دانش‌بنیان در نواحی نوآوری یا پارک‌های علم و فناوری اشاره کرد و گفت: اگر شرکت‌ها به صورت مجتمع در کنار یکدیگر قرار گیرند اثربخشی بیش‌تری خواهند داشت، یا  اگر شرکت های دانش بنیان در نواحی نوآوری قرار گیرند موجب می‌شوند بافت شهری بافت شهری هم اصلاح می شود و نمونه موفق آن در ناحیه نوآوری شریف قابل مشاهده است. یا به طور مثال قرار گرفتن این کسب و کارها در پارک‌های علم و فناوری، یکی دیگر از اولویت‌های حاکمیتی است. بنابراین برای تحقق این موضوعات سیاست‌ها تشویقی از سوی صندوق نوآوری و شکوفایی در نظر گرفته شده است.

تاسیسات برق و روشنایی-دوربین مداربسته-ردیاب خودرو در شیراز-ردیاب خودرو-gps

 

از   0   رای
0

  نظرات
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید مدیر سایت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.