سامانه پایش و نظارت هوشمند تردد ناوگان حمل و نقل عمومی جاده ای راه اندازي شد
نویسنده خبر : مدیر سایت    
دوشنبه 26 تیر 1396
    
تعداد بازدید: 528
    
زبان : فارسی
         
دسته بندی : عمومی
    
تاریخ درج خبر : 1396/4/26
منبع : خبرگزاری فارس
سامانه پایش و نظارت هوشمند تردد ناوگان حمل و نقل عمومی جاده ای راه اندازي شد

رئیس پلیس راه راهور ناجا از راه اندازی سامانه پایش و نظارت هوشمند تردد ناوگان حمل و نقل عمومی جاده ای (سپهتن) بر روی ناوگان بار و مسافر در جاده های کشور خبر داد.

رئیس پلیس راه راهور ناجا از راه اندازی سامانه پایش و نظارت هوشمند تردد ناوگان حمل و نقل عمومی جاده ای (سپهتن) بر روی ناوگان بار و مسافر در جاده های کشور خبر داد.

سردار محمد حسین حمیدی در گفت و گو با خبرنگار سايت راهور گفت: سامانه امروز با حضور فرمانده ناجا و وزیر راه و شهر سازی افتتاح شد و بر اساس آن ناوگان مسافربری جاده ای در فاز اول با نصب این سامانه به صورت آنلاین توسط پلیس کنترل می شود.
وی با اشاره به اینکه این سامانه به صورت آزمایشی تا پیش از این در محورهای تهران- مشهد،‌تهران- اصفهان- شیراز، تهران- آذربایجان شرقی و آذربایجان غربی، تهران - خوزستان راه اندازی شده بود افزود: بر این اساس با راه اندازی کامل این سامانه دیگر اتوبوس ها نیازی به توقف در پاسگاه های پلیس ندارند واطلاعات آنها به صورت لحظه ای در داخل پاسگاه های پلیس راه قابل مشاهده است.
رئیس پلیس راه راهور ناجا تصریح کرد: بدین ترتیب ماموران پلیس راه تنها اتوبوس هایی که مرتکب تخلف در طول مسیر شده اند را در جلوی پاسگاه ها متوقف کرده و با تخلف آنها برخورد می کند.
وی با اشاره به اینکه تمامی حرکات رانندگان شامل تخلفات ترافیکی، سرعت ها و توقف های غیر ضروری مدارک و سوابق راننده، سوابق خودرو،‌معاینه فنی،‌ کارت سلامت راننده، بیمه و... در سامانه جدید به صورت لحظه ای قابل کنترل است گفت: در عین حال با حذف توقف اتوبوس ها در جلوی پاسگاه های پلیس راه توقف گاه های مناسبی در طول مسیر برای توقف این دسته از وسایط نقلیه در نظر گرفته شده است تا مسافران بتوانند در آنها رفع خستگی داشته باشند.
حمیدی با تاکید بر اینکه با راه اندازی سامانه پایش و نظارت هوشمند تردد ناوگان حمل و نقل عمومی جاده ای طول سفر با اتوبوس نیز کاهش می یابد افزود: درعین حال صاحبان شرکت ها و افرادی که نسبت به ارسال کالا اقدام می کنند نیز می توانند به راحتی از وضعیت خودرو و کالایشان مطلع شوند.
وی تاکید کرد: اطلاعات این سامانه به صورت لحظه ای علاوه بر پاسگاه های پلیس راه در سرور مرکزی پلیس نیز جمع آوری می شود و بر این اساس در زمان بروز حوادث رانندگی نیازی به بازدید خودروی حادثه دیده نیست چرا که اطلاعات لحظه آخر حادثه به صورت آنلاین برای پلیس مخابره می شود.
رئیس پلیس راه راهور ناجا با اشاره به اینکه این سامانه به زودی روی ناوگان باربری جاده ای نیز نصب خواهد شد گفت: بر این اساس اطلاعات بارنامه،صورت وضعیت ها و تردد کامیونها و تریلرها خصوصا کامیون های حامل مواد خطرناک به صورت لحظه ای قابل رصد برای پلیس خواهد بود.
وی با تاکید بر اینکه این سامانه به هیچ وجه قابل دستکاری نیست و کوچکترین تغییر آن به صورت لحظه ای به پلیس گزارش می شود تاکید کرد: طی چند روز گذشته تعدادی از رانندگانی که تصور می کردند می توان در این سامانه تغییراتی داد توسط پلیس شناسایی و ضمن معرفی به مراجع قضایی از ادامه فعالیتهای آنها در سیستم حمل و نقل مسافربری کشور جلوگیری شد.
حمیدی خاطرنشان کرد: سامانه پایش هوشمند تردد ناوگان حمل ونقل عمومی جاده ای (سپهتن) تا پایان سال در سراسر کشور راه اندازی و بر روی ناوگان مسافربری در فاز اول وپس از آن بر روی ناوگان باربری نصب می شود.
***ساختمانهای جدید پلیس راه ظرف دوماه آینده افتتاح می شود
وی در ادامه از افتتاح ساختمانهای جدید پلیس راه و جایگزینی آن با ساختمانهای فرسوده و کانکسهای فعلی در سراسر کشور خبر داد و گفت: نمونه این پاسگاه ها امروز در شریف آباد تهران رونمایی شد که ظرف دوماه آینده این ساختمانهای جدید به صورت همزمان حداقل در 50 نقطه کشور مورد بهره برداری قرار می گیرد.
به گفته رئیس پلیس راه راهور ناجا ارتقای محل خدمت مناسب برای همکاران پلیس راه و ایجاد شرایط بهتر برای تکریم ارباب رجوع مهمترین ویژگی ساختمانهای جدید پلیس راه کشور است.

 

از   0   رای
0

  نظرات
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید مدیر سایت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.