چگونگی تخصیص یارانه دولتی به کالاهای اساسی
نویسنده خبر : مدیر سایت    
شنبه 22 اردیبهشت 1397
    
تعداد بازدید: 98
    
زبان : فارسی
         
دسته بندی : عمومی
    
تاریخ درج خبر : 1397/2/22
منبع : https://t.me/eghtesadefars

🔸🔸

قابل توجه بازرگانان محترم،

نظر به ابلاغیه سازمان برنامه و بودجه، در اجرای بند ۱۵ مصوبه شماره ۴۳۵۳/ت۵۵۳۰۰هـ مورخ ۲۲ فروردین ۹۷ موضوع تأمین مابه‌التفاوت نرخ ارز ۴ هزار ریال به ازای هر دلار برای تأمین کالاهای اساسی مرتبط با وزارت جهاد کشاورزی و کالاهای مورد درخواست وزارت صنعت، معدن و تجارت، تغییراتی در سامانه جامع تجارت در این خصوص صورت گرفته است.

در این راستا فیلد جدیدی با عنوان مشمول یارانه دولتی به سامانه‌ جامع تجارت اضافه گردیده است. برای کالاهای مشمول مابه التفاوت نرخ ارز، پس از استعلام ضوابط تجاری از دفتر مقررات صادرات و واردات، پرونده به سازمان مجوزدهنده مربوطه ارسال گردیده و پس از اخذ نظر دستگاه مجوزدهنده در خصوص تخصیص یارانه دولتی، این موضوع به بانک مرکزی اعلام می‌شود.

بانک‌های عامل نیز امکان مشاهده نظر سازمان مجوزدهنده را دارا می‌باشند.

در صورتی که از قبلاً ثبت سفارش خود را انجام داده و دارای کد 8 رقمی می‌باشید، می‌توانید نسبت به ویرایش ثبت‌سفارش خود اقدام نمایید تا درخواست شما جهت بررسی و تخصیص مابه التفاوت ارزی به وزارتخانه مربوط ارسال شود.

⚠ تذکر: از آن‌جا که تخصیص ارز می‌بایست به کل کالاهای پیش‌فاکتور اختصاص ‌یابد، لذا از ثبت کالای غیر مشمول در پرونده‌هایی که نیاز به دریافت مابه التفاوت دارند اجتناب نمایید.

 

از   0   رای
0

  نظرات
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید مدیر سایت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.