شرکت برق و الکترونیک دراک
هوشمند سازی ساختمان
نویسنده : مدیر سایت    
یکشنبه 14 آبان 1396
    
بازدید: 741
    
زبان : فارسی
    

یک خانه هوشمند چه ویژگی هایی دارد؟

واژه ی خانه هوشمند آدم را به یاد فیلم های علمی-تخیلی می اندازد که در آن ربات ها برایتان آب پرتقال میگیرند و بازوهای مکانیکی می توانند ریش آدم را اصلاح کنند و ربات ها مسئولیت تمیزی خانه را برعهده می گیرند اما در دنیای امروز به خانه ای هوشمند گفته می شود که تجهیزات و اتوماسیون در جهتی به کار می روند که نیاز های ساکنان آن خانه را برطرف می کند.دانیل اچ ویلسون ، محقق خبره رباتیک در توضیح این اصل می گوید:"هدف اصلی برای اتوماسیون خانه، دادن کنترل کامل به ساکنان آن در تمام نقاط است" یعنی این که افراد خانه بتوانند از یک اتاق یا حتی از خارج از خانه ، تمام سیستم های خانه را کنترل کرده و آن را به وضعیت مطلوبشان نزدیک کنند.

  1. کنترل از راه دور سیستم روشنایی خانه:

در خانه هوشمند می توانید با توجه به روحیات خود سیستم روشنایی خانه را تعیین کنید،امروزه نورپردازی خانه تنها برای زیبایی نیست بلکه برای بهبود فضای خانه و راحتی و آرامش ساکنان مورد استفاده قرار میگیرد و خانه را به فضایی تبدیل کند که میتواند تمام احساس دلخواه تان را در شما به وجود بیاورد. تجهیزات هوشمند سازی این قابلیت را دارند که برنامه روزانه شما فراگرفته و برای راحتی شما از آن ها استفاده کنند به عنوان مثال چنانچه شما هر شب راس ساعت هفت چراغ ها را روشن و ساعت 11 چراغ ها را خاموش  و چراغ خواب را روشن میکنید این تجهیزات قابلیت این را دارند که به صورت خودکار لامپ ها را برای شما روشن یا خاموش کنند.

      2.امن تر از آنچه فکرش را بکنید:

خانه های هوشمند سیستم های امنیتی خیلی فراتر از قفل و دزدگیر هستند،مثلا زمان هایی که شما در خانه نیستید سیستم روشنایی خانه را در اختیار خود میگیرد تا چراغ ها را براساس برنامه روزانه شما روشن و خاموش کنند که همه گمان کنند شما در خانه هستید و در نتیجه خالی بودن خانه به چشم نیاید ، از طرف دیگر تمام تجهیزات هوشمند تحت حفاظت این سیستم امنیتی قرار میگیرند.

       3.تنظیم دما به صورت هوشمند و براساس نیاز:

در خانه هوشمند وضعیت دما به گونه ای تنظیم می شود که فرد بیشتر احساس راحتی کند،البته این تنظیم دما با توجه به مصرف حداقل انرژی است یعنی سیستم کنترل با در اختیار گرفتن ترموستات و تنظیم پرده ها کاری می کند که انرژی کمتری مصرف شود ، مثلا اینکه در فصل تابستان با کشیدن پرده ها مانع ورود آفتاب گرم به اتاق می شود و در زمستان زمان هایی که آفتاب به روی پنجره می افتد پرده ها را کنار می کشد تا کمی هم اتاق با نور طبیعی آفتاب گرم شده و در نتیجه در مصرف انرژی صرفه جویی می شود. از طرف دیگر با وجود سیستم کنترل هوشمند خانه ، پیش از رسیدن شما به صورت خودکار سیستم خنک کننده را روشن می شود تا دمای خانه به اندازه ی مطلوب خنک شود.

  1. خانه خود را به یک سینمای راحت تبدیل کنید:

با استفاده از سنسور های هوشمند شما می توانید که خانه ی خود را به یک سینما تبدیل کنید که با شروع فیلم نورلامپ ها را تنظیم میکند و حتی امکان تنظیم صدای تلوزیون به صورت خودکار دارا میباشد . 

 

 

  نظرات
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید مدیر سایت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.