شرکت برق و الکترونیک دراک
آموزش طراحی template پاورپوینت
نویسنده خبر : مدیر سایت    
سه شنبه 21 آبان 1398
    
تعداد بازدید: 1634
    
زبان : فارسی
         
دسته بندی : عمومی
    
تاریخ درج خبر : 1398/8/21
منبع : https://itresan.com/

پاورپوینت یک منبع مفید که به ما این امکان رو میده در سخنرانی ها و ارائه هایی که داریم بعنوان یک ابزار کمکی بتونیم سخنرانی های اثربخش تری رو داشته باشیم.بخش اصلی استفاده از پاورپوینت انتخاب template یا قالب مناسب جهت ارائه بهتر میباشد.قالب ،پایه و شکل کلی ارائه شما را مشخص و ایجاد می کند. در حال حاضر قالب های متنوع و متعددی جهت راحتی کاربران ارائه شده است اما اگر شما موفق به پیدا کردن طرح مورد نیاز خود نشده اید میتوانید یک قالب متناسب با ارائه خود طراحی کنید.

هوشمندسازی ساختمان-ساختمان هوشمند-ساختمان هوشمند در شیراز-هوشمندسازی ساختمان در شیراز-ارزانترین سیستم هوشمندسازی ساختمان

پاورپوینت یک منبع مفید که به ما این امکان رو میده در سخنرانی ها و ارائه هایی که داریم بعنوان یک ابزار کمکی بتونیم سخنرانی های اثربخش تری رو داشته باشیم.بخش اصلی استفاده از پاورپوینت انتخاب template یا قالب مناسب جهت ارائه بهتر میباشد.قالب ،پایه و شکل کلی ارائه شما را مشخص و ایجاد می کند. در حال حاضر قالب های متنوع و متعددی جهت راحتی کاربران ارائه شده است اما اگر شما موفق به پیدا کردن طرح مورد نیاز خود نشده اید میتوانید یک قالب متناسب با ارائه خود طراحی کنید

ما در ادامه این مطلب به آموزش ساخت قالب شخصی سازی شده در پاورپوینت خواهیم پرداخت.

ساخت تمپلیت شخصی‌سازی شده

برای ساخت یک قالب شخصی‌سازی شده در پاورپوینت باید ابتدا یک صفحه پاورپوینت خالی و جدید را باز کنید. برای این کار به تب “File” بروید و از پنجره عمودی سمت چپ گزینه “New” را انتخاب کنید.

 

ساخت قالب شخصی‌سازی شده در پاورپوینت یک کتابخانه بزرگ از قالب‌ها ظاهر خواهد شد اما از آنجاکه ما قصد ساخت یک قالب شخصی‌سازی شده برای خودمان داریم باید گزینه  “Blank Presentation” را انتخاب نماییم.

 

ساخت قالب شخصی‌سازی شده در پاورپوینت حال شما باید اندازه و جهت اسلاید را انتخاب کنید. از گروه “Customize” در تب “Design” دکمه “Slide Size” را انتخاب کنید. یک منو کشویی کوچک ظاهر خواهد شد. در این‌جا بر روی گزینه “Customize Slide Size” کلیک نمایید.

ساخت قالب شخصی‌سازی شده در پاورپوینتپنجره کوچک “Slide Size” ظاهر خواهد شد که در اینجا شما می‌توانید به تنظیم دو مورد بپردازید:

  1. میزان طول و عرض اسلاید را تنظیم نمایید و یا به سادگی یک گزینه از پیش تعریف‌شده را انتخاب کنید.
  2. جهت و موقعیت اسلاید را انتخاب کنید.

 

ساخت قالب شخصی‌سازی شده در پاورپوینتباقی مراحل ساخت قالب در اسلاید مستر پاورپوینت صورت خواهد گرفت. اسلاید مستر به شما اجازه می‌دهد تا فونت، سربرگ‌ها و رنگ یک قسمت از ارایه را انتخاب نمایید و سپس این گزینه‌ها را بر روی تمام اسلایدها اعمال کنید. این موضوع باعث ایجاد ثبات و یکپارچگی در کل قالب و رفع نیاز به ایجاد تغییر در هر اسلاید به‌صورت جداگانه می‌شود.

برای دسترسی به اسلاید مستر، بر روی تب “View” کلیک کرده و از گروه ”Master Views” گزینه “Slide Master” را انتخاب نمایید.

 

ساخت قالب شخصی‌سازی شده در پاورپوینتاسلاید مستر در پنجره عمودی سمت چپ ظاهر می‌شود. در اصل اسلاید مستر اولین تصویر کوچکی است که در این پنجره وجود دارد. هر زیر-تصویرکوچک نشانگر طرح باقی اسلایدهای موجود در تم شماست. هر تغییری که بر روی اسلاید مستر ایجاد شود بر روی طرح کلی باقی اسلایدها تأثیر خواهد گذاشت.

 

ساخت قالب شخصی‌سازی شده در پاورپوینتشما می‌توانید یک تم منحصربفرد برای قالب خود انتخاب کنید. برای این کار از تب “Slide Master” به گروه “Edit Theme” رفته و گزینه “Themes” را انتخاب کنید.

 

ساخت قالب شخصی‌سازی شده در پاورپوینتیک کتابخانه بزرگ از تم‌های قابل دسترسی در پاورپوینت ظاهر خواهد شد که شما می‌توانید بنابر علاقه خود هریک را که می‌پسندید، انتخاب کنید. هر یک از این تم‌ها، فونت مخصوص به خود را دارند. پس از بررسی تم‌ها، تم مورد علاقه خود را انتخاب نمایید.

 

ساخت قالب شخصی‌سازی شده در پاورپوینتشما همچنین می‌توانید برای تم منتخب خود یک استایل پس‌زمینه انتخاب کنید. از گروه “Background” گزینه “Background Styles” را انتخاب نمایید و سپس از منوی کشویی ظاهرشده، استایلی که می‌پسندید را برگزینید.

 

ساخت قالب شخصی‌سازی شده در پاورپوینتاگر می‌خواهید placeholderها را نیز در اسلایدها تغییر دهید، می‌توانید یکی از گزینه‌های موجود در منو “Insert Placeholder” را انتخاب کنید. شما می‌توانید این گزینه را در گروه “Master Layout” پیدا کنید.

 

ساخت قالب شخصی‌سازی شده در پاورپوینتپس از انتخاب اسلاید موردنظر از پنجره عمودی سمت چپ برای قرار دادن placeholder و نیز انتخاب نوع آن از منو، با کلیک اشاره‌گر ماوس را نگه‌داشته و بر روی اسلاید بکشید تا جعبه placeholder ایجاد شود.

 

ساخت قالب شخصی‌سازی شده در پاورپوینتاین مراحل را برای قرار دادن placeholder در اسلایدهای دیگر، تکرار نمایید. پس از اتمام این کار تنها کاری که باقی می‌ماند، ذخیره‌سازی قالب شخصی‌سازی شده شما است. در بخش بعدی به آموزش ذخیره‌سازی قالب خواهیم پرداخت.

ذخیره تمپلیت شخصی‌سازی شده

برای ذخیره‌سازی ارایه پاورپوینت (pptx.) به‌عنوان یک قالب (potx.) بر روی تب “File” کلیک نمایید و سپس دکمه “Save As” را انتخاب کنید.

 

ساخت قالب شخصی‌سازی شده در پاورپوینتاز گروه  “Other Locations” گزینه “Browse” را انتخاب کنید.

 

ساخت قالب شخصی‌سازی شده در پاورپوینتپنجره “Save As” ظاهر خواهد شد. بر روی باکس کنار “Save as Type” کلیک نمایید و سپس از فهرست، گزینه “PowerPoint Template” را انتخاب کنید.

 

ساخت قالب شخصی‌سازی شده در پاورپوینتپس از اینکه نوع قالب پاورپوینت خود را انتخاب نمودید، پاورپوینت شما را به پوشه “Custom Office Templates” هدایت خواهد کرد. شما باید قالب خود را در این آدرس ذخیره نمایید. بر روی دکمه “Save” کلیک کنید.

 

ساخت قالب شخصی‌سازی شده در پاورپوینتاکنون قالب پاورپوینت جدید شما ذخیره‌ شده و آماده استفاده است. برای پیداکردن این قالب به تب “File” بروید و سپس دکمه “New” را انتخاب نمایید. به تب “Custom” بروید و گزینه “Custom Office Templates” را انتخاب کنید.

 

ساخت قالب شخصی‌سازی شده در پاورپوینتحالا شما می‌توانید قالب شخصی‌سازی شده خود را ببینید. برای شروع استفاده از قالب خود، آن را انتخاب نمایید.

 

ردیاب خودرو در شیراز-دوربین مداربسته در شیراز-اعلام حریق در شیراز-سیستم اعلام حریق در شیراز-اعلام حریق-سیستم اعلام حریق

 

از   0   رای
0

  نظرات
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید مدیر سایت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.